Start O mnie

Nazywam się Jarosław Kwapień. Moja przygoda z przewodnictwem rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy to uzyskałem uprawnienia przewodnika terenowego na południową część Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Głównym obszarem mojej działalności jest Ojcowski Park Narodowy i Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie.

Jedną z moich wielu pasji jest wspinaczka skałkowa oraz speleologia. Od 2006 roku jestem instruktorem rekreacji we wspinaczce skałkowej, co pozwala mi na prowadzenie zajęć w terenie z osobami chcącymi spróbować swych sił w tym sporcie.

Wieloletnia współpraca ze specjalistycznymi firmami z branży turystycznej pozwoliła mi nabyć niezbędnego doświadczenia.

Oferuję usługi na wysokim poziomie, dostosowane do Państwa oczekiwań. W mojej ofercie, kierowanej zarówno do grup zorganizowanych jak i turystów indywidualnych, znajdą Państwo propozycje wycieczek pieszych, rowerowych oraz zajęć wspinaczkowych.

 

Zapraszam do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

 

 

 

MOJE UPRAWNIENIA

 


Uprawnienia przewodnika turystycznego terenowego na obszar Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej w obrębie województwa małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licencja PRZEWODNIKA OJCOWSKIEGO (licencja nr 023), która upoważnia do oprowadzania wycieczek po szlakach i obiektach turystycznych (w tym po jaskiniach) Ojcowskiego Parku Narodowego.


Licencja LEKTORA ZAJĘĆ ŚRODOWISKOWYCH (licencja nr 039), która upoważnia do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji środowiskowej na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

 

 

 

 

Uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Wspinaczka Skałkowa

 
 

WARTO WIEDZIEĆ

Wstęp do Ojcowskiego PN jest bezpłatny.


Temperatura w jaskiniach wynosi około 7,5 st. C


Opiekunowie grup również płacą za wstępy do obiektów OPN


Masz pytanie - zadzwoń lub napisz

 


Jaskinia Nietoperzowa